Jak właściwie zmierzyć pieska?

Bardzo często zadajemy sobie to pytanie: Jak właściwie zmierzyć pieska przy wyborze odpowiedniego ubranka? Jeśli robimy zakupy w sklepach stacjonarnych lub showroomach to nie mamy tego problemu. Pojawia się on głównie przy zakupach na odległość, kiedy robimy zakupy w sklepach internetowych. Bardzo często klienci nam wysyłają nieodpowiednie wymiary pieska. Zdarzyło nam się nawet, że klient przysłała nam wagę i wysokość swojego pieska lub podają nam samą długość pieska.

Wysokość pieska nie ma zbytnio znaczenia, jeśli chodzi zaś o kupowanie ubranek na samą długość psiaka to jest to spory błąd głównie dlatego, że ubranko dobre na długość najprawdopodobniej będzie dużo za szerokie i zwierzak będzie się w nim topił. Ubranka niektórych marek w długości nie są aż tak dopasowane do pieska i czasami zdarza się, że nie sięgają do początku ogonka, nie znaczy to jednak, że są za małe.

Wyjaśnijmy więc jak prawidłowo zmierzyć pieska?

Dobaz_Kombinezon_Zimowy_różowy

 

 

 

 

 

 

Po pierwsze mierzymy obwód w szyi i w klatce piersiowej zwierzaka, najlepiej kiedy piesek sam stoi. Po drugie ważne jest by nie dodawać samemu luzu podczas mierzenia, ale również nie mierzyć bardzo ścisło. Kolejnym wymiarem istotnym dla nas jest długość grzbietu mierzona od końca szyi do początku ogonka w linii prostej. Czasami również prosimy naszych klientów o podanie wagi psa.

Jak to jest z tabelą rozmiarów?

W przypadku niektórych marek takich jak Dobaz dostajemy od producenta uniwersalną tabele rozmiarów dla wszystkich ubranek, niestety rzeczywistość jest trochę bardziej skomplikowana. Z racji tego, że tabela jest uniwersalna, często się zdarza, że ubranka z jednej kolekcji np. kurtki w rozmiarze S nie są sobie równe (nie mają takich samych wymiarów). Dlatego jak macie wątpliwości to zachęcamy do pisania do nas. Jeśli tylko dane ubranko mamy w naszym showroomie wymierzymy je dla was!

Dobaz_Kombinezon_Zimowy_różowy 2

 

Jedna myśl nt. „Jak właściwie zmierzyć pieska?”

Dodaj komentarz